Powiększanie rodziny wiąże się z wieloma sprawami, które trzeba przemyśleć. Na pewno sporą uwagę zajmie temat tego, czy posiadasz odpowiednie ku temu fundusze. Co więcej – warto zwrócić uwagę również na dom bądź mieszkanie. Dziecku należy zapewnić odpowiednią ilość miejsca. Jeśli masz możliwość zagwarantowania dziecku osobnego pokoju, możesz go śmiało urządzić tak, by prezentował się nienagannie i zawierał wszystkie potrzebne meble dziecięce. Sytuacja się komplikuje, kiedy na świat mają przyjść bliźnięta. To już podwójne zobowiązanie i konieczność kupienia dwóch łóżeczek. Jakie łóżeczko dla bliźniąt wybrać? Czym się kierować, decydując się na konkretne łóżeczko niemowlęce?

Pokój dla bliźniaków – czego nie powinno w nim zabraknąć?

Urządzanie pokoju dla jednego dziecka często jest trudnym orzechem do zgryzienia dla rodziców. Sytuacja komplikuje się w momencie, kiedy niebawem na świecie ma pojawić się dwójka, czyli bliźnięta. W takim przypadku trzeba przyjąć nieco inne zasady urządzania takiego pokoju. Większość mebli, rzecz jasna, wystarczy, jeśli kupimy po jednej sztuce. Mowa tutaj o szafie, komodzie z przewijakiem czy wanience. Niestety, jeśli chodzi o łóżeczko, z pewnością będzie potrzebne większe, podwójne, albo po prostu dwa pojedyncze.

Jakie łóżeczko dla noworodka wybrać?

Niezwykle ważnym meblem w pokoju dziecka jest niezaprzeczalnie łóżeczko. Łóżeczko dziecięce, choć nie zawsze jest używane od początku, z pewnością prędzej czy później się przyda. Jakie zatem łóżeczko dla dziecka wybrać? Na rynku jest sporo dostępnych możliwości, nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również w aspekcie użytych materiałów, wykończenia czy stylu. Dla niemowlaka znajdziesz łóżeczka tradycyjne drewniane, drewniane, ale w kolorze białym, skandynawskie czy metalowe. Sklepy internetowe oferują również łóżeczka okrągłe, a bardziej znane marki chętnie sprzedają łóżeczka dostawne, które przydają się w pierwszych miesiącach życia. Jak widać, możliwości są spore, a dokładny wybór zależy od rodziców i tego, co chcą zagwarantować swojemu dziecku.

Jakie typy łóżeczek dla niemowląt są dostępne na rynku?

Najbardziej popularne łóżeczka dla noworodków to te, które nazywa się dostawnymi. Łóżeczka dla dzieci dostawne dają możliwość rodzicom trzymać malucha blisko siebie, a jednocześnie w odrębnym miejscu. Produkty te są bardzo wygodne dla rodziców, ponieważ matka nie musi wstawać do malucha, kiedy ten zechce jeść w środku nocy, dlatego dostępna jest także dostawka dla blizniat.

Ponadto, na rynku znajdziesz łóżeczka dla niemowląt te bardziej tradycyjne, drewniane, które mogą być właśnie w kolorze drewna, jak i w odcieniach bieli. Chętnie są wybierane, ponieważ są stosunkowo tanie, a ponadto wszechstronne. Drewniane modele łóżeczek są piękne, dostępne są z szufladą, a ich bezpieczeństwo i funkcjonalność jest nieoceniona.

Jakie łóżeczka dziecięce dla bliźniaków wybrać?

Wśród standardowych łóżeczek dziecięcych, znajdują się specjalne łóżeczka dla niemowlaków, które urodziły się jako bliźnięta. Jak wiadomo, powszechnie lekarze uważają, iż bliźniaki mogą spać razem, jeśli tylko będą tego chciały i tak długo, jak tylko się da. Bliskie towarzystwo bliźniaka, z którym przebywał również w brzuchu daje poczucie bezpieczeństwa, co dla dziecka jest wręcz nieocenione, nieodzowne do spokojnego snu. Łóżka dziecięce dla bliźniaków to gwarancja spokojniejszego snu w nocy, jak i dłuższych drzemek w ciągu dnia. Piękne łóżeczka dla bliźniaków, specjalnie dla nich dedykowane, to zazwyczaj łóżeczko niemowlęce o podwojonych rozmiarach, tzn. szerokość została pomnożona x2. W ten sposób zyskujemy dość duże łóżeczko o wymiarach 120×120 lub 140×140 cm. Łóżka dziecięce tego typu są w stanie służyć dzieciom dość długo, dopóki z nich nie wyrosną. Zwróć uwagę na ten typ łóżeczek, jeśli chcesz, aby dzieci spały w jednym łóżku.

Jak długo posłuży łóżeczko 120×60 cm?

Rodzice bliźniaków bardzo często decydują się jednak na dwa pojedyncze łóżeczka. Jest to podyktowane tym, że pokoje dziecięce nie grzeszą wymiarami i znacznie łatwiej jest ustawić dwa łóżeczka jedno za drugim, aniżeli obok siebie. Łóżeczko dziecięce 120×60 jest jednym z popularniejszych, jakie jest wybierane przez rodziców. Ten typ łóżeczek posłuży maluchom do ok. 3 roku życia.

Czy łóżeczko 140×70 cm jest lepszą decyzją?

Również niezwykle popularne jest łóżeczko dziecięce 140×70 cm. Jeśli więc nie chcesz mieć w pokoju dziecięcym łóżeczka dla bliźniaków, które zajmowałoby sporą powierzchnię, koniecznie skuś się na łóżeczko dziecięce 140×70 cm. Posłuży ono do ok. 7 roku życia. Po upłynięciu czasu, w którym dziecko mogłoby wypaść z łóżeczka i zrobić sobie krzywdę, można taki mebel śmiało przerobić na niewielki tapczanik. Łóżeczka dziecięce 140×70 cm to również gwarancja łatwiejszego znalezienia odpowiedniego materaca. Jak widać, meble dla dziecka, takie jak łóżeczko 140×70 cm to możliwość wyposażenia malucha nawet do 7. roku życia – od noworodka, przez niemowlaka, do przedszkolaka. Łóżeczka dla niemowląt tego typu powinny być wysokiej jakości. Przede wszystkim stawia się na materiał, najlepiej na drewno, ponieważ jest najbardziej naturalne. Warto zwrócić uwagę również na zastosowane farby czy lakiery – powinny być bezpieczne dla dziecka, jak i dla środowiska.

Co lepsze – dostawka czy łóżeczko niemowlęce?

Dostawka to łóżeczko dziecięce bardzo doceniane przez rodziców, którzy muszą często wstawać w nocy. Można je bez większego problemu dostosować do łóżka małżeńskiego i w ten sposób spać z maluchem obok. Nie trzeba bardzo często wstawać w nocy, aby nakarmić malucha piersią, wystarczy go przystawić, kiedy leży w dostawce. Jednak w przypadku bliźniaków dostawka może się sprawdzić tylko w momencie, kiedy będzie ich dwie. Jedna z jednej strony łóżka, od strony matki, druga od drugiej strony, czyli od strony taty dziecka.

Ile kosztuje łóżeczko niemowlęce?

Zastanawiasz się, ile kosztują łóżeczka dla niemowląt? Z pewnością nie jest to bardzo duży wydatek, jeśli chodzi o łóżeczko dla jednego dziecka. Przy bliźniakach ten wydatek się automatycznie podwaja. Łóżeczka dla niemowląt to koszt zaczynający się w granicach kilkuset złotych, kończący nawet na 1000 zł czy więcej. Wszystko zależy od konkretnego producenta, marży sklepu, jak i od jakości użytych materiałów. W sieci bardzo łatwo można trafić na promocję. Łóżeczko wymaga również dokupienia materaca. Często sklepy oferują komplet, czyli łóżeczko i materac razem. Materac dla dziecka powinien być odpowiednio dobrany, ponieważ u noworodka kości, w tym i kręgosłup, dopiero się rozwijają. Jak więc widać, materac nie może być zbyt miękki, aby nie doszło do odkształcenia układu kostnego dziecka.

Co jest potrzebne do łóżeczka niemowlęcego?

Jak już zostało wyżej wspomniane, każde łóżeczko dziecięce wymaga użycia materaca. Rodzice bardzo chętnie dokupują do łóżeczka więcej akcesoriów. Wśród nich można wymienić wszelkie tekstylia, takie jak prześcieradło, kołderka, kocyk, śpiworek, ale również otulacz, inaczej nazywany kokonem, warkocz, który chroni malucha przed drankami w łóżeczku, ale też organizer zawieszany na bok łóżeczka, w którym można trzymać kosmetyki, pampersy czy inne potrzebne przy dziecku rzeczy.

Czym kierować się przy wyborze drewnianego łóżeczka?

Jak wybrać łóżeczko dziecięce drewniane? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, z jakiego drewna zostało wykonane. Ponadto, jeśli tylko jest taka możliwość, trzeba spojrzeć na jakość wykonania. Nie wszystkie łóżeczka przygotowane są dla dzieci w odpowiedni sposób. Koniecznie więc sprawdź, czy nie ma wystających drzazg, czy łóżeczko jest odpowiednio wygładzone i pomalowane farbą bezpieczną dla maluchów.

A może wybrać jedno łóżeczko dla bliźniąt?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz głównie łóżeczka pojedyncze, jednak nie brakuje także podwójnych. Łóżko dla maluchów podwójne to nie lada atrakcja, zwłaszcza, że bliźniaki przeżyły razem w brzuchu aż 9 miesięcy. Możliwe, że będą tęsknić za sobą i potrzebować wzajemnej bliskości, jeśli nagle zostaną rozdzielone. Jeśli chcesz cieszyć się spokojem i widzieć, że Twoje maluchy rozwijają się odpowiednio, koniecznie zainwestuj w podwójne łóżeczko dla noworodka.

Czy bliźnięta powinny spać w jednym łóżeczku?

Pierwsze etapy życia dziecka na świecie są bardzo trudne i dla rodziców, i dla malucha. Trudność ta staje się podwójna, jeśli noworodków jest dwóch, ponieważ urodziły się bliźniaki. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na względny spokój i dobry rozwój dzieci, a także lepsze, łatwiejsze przeżycie pierwszych trzech miesięcy nazywanych potocznie czwartym trymestrem, kiedy dzieci dopiero przyzwyczajają się do tego, iż wyszły na świat, możesz postawić na łóżko podwójne dla bliźniaków. Nie ma nic złego w tym, że maluchy będą chciały spać razem, będą potrzebowały swojej bliskości. Jest to całkowicie normalne, a my, jako rodzice, powinniśmy im w tym pomóc. Wystarczy postawić na podwójne łóżeczko, wyposażyć go w wysokiej jakości materac, który pozytywnie wpłynie na rozwój układu kostnego dzieci i cieszyć się pięknym czasem noworodków.

Podsumowanie

Łóżeczko dla bliźniąt to bardzo trudny temat. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę wszystkie ważne czynniki, takie jak wielkość pokoju, możliwość ułożenia jednego dużego łóżeczka, a jeśli się nie da – dwóch osobnych. Koniecznie rozejrzyj się po ofertach sklepów internetowych, a jeśli nie znajdziesz nic ciekawego – zwróć się do nas, a my zapewnimy Ci fantastyczne łóżeczko dla bliźniąt!